Top 6 – Najlepsze vlogi podróżnicze

Hej! Dziś chcemy podzielić się z wami tym, co najbardziej lubimy oglądać na YouTube. Oczywiście kanałów wszelakich jest masa i wybranie tych najlepszych sześciu nie jest łatwe. Jeszcze trudniejszym jest wybór najlepszego z najlepszych, ponieważ każdy z tych kanałów jest zupełnie inny, tak więc numeracja będzie przypadkowa. Oto najlepsze vlogi na polskim Youtubie wg. Inna […]

5

Hej! Dziś chcemy podzielić się z wami tym, co najbardziej lubimy oglądać na YouTube. Oczywiście kanałów wszelakich jest masa i wybranie tych najlepszych sześciu nie jest łatwe. Jeszcze trudniejszym jest wybór najlepszego z najlepszych, ponieważ każdy z tych kanałów jest zupełnie inny, tak więc numeracja będzie przypadkowa.

Oto najlepsze vlogi na polskim Youtubie wg. Inna Strefa. 😉

Numer 1. – Chłopaki w podróży

chłopaki w podróży

To zdecydowanie najbardziej luzacki vlog jaki widzieliśmy. Chłopaki mają genialne poczucie humoru, lubią pobalować, pokazują siebie takich, jakimi są. Przynajmniej takie odnosimy wrażenie, gdy patrzymy na ich filmy. Oglądając je, czujemy jakbyśmy oglądali filmy z podróży naszych najlepszych ziomków. W ich filmach znajdziecie sporo ciekawostek na temat odwiedzanych prze nich miejsc, poznacie niesamowitych ludzi, a także będziecie śmiać się do rozpuku!

Kanał chłopaków: Chłopaki w podróży

Instagram: chlopakivlog

Fanpage: Chłopaki w podróży

chłopaki w podróży

Numer 2. – Globstory

Globstory

Myślę, że większość z was kojarzy ten vlog. Jeśli nie, to koniecznie musicie to nadrobić! Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych i najbardziej profesjonalnych vlogów podróżniczych na polskim youtubie! Właśnie za to cenimy twórców tego kanału, a są nimi Kaja Kraska oraz Mateusz Mękarski.

Ich filmy spokojnie mogłyby znaleźć się w tv. Są świetnie przygotowani, dużo można się od nich nauczyć, a i humoru też im nie brakuje. Jedyny minus ujemny jest taki, że filmy pojawiają się stosunkowo rzadko, co może być też dodatnim plusem, bo zdążymy zatęsknić, a wtedy ogląda się jeszcze lepiej!

Kanał Globstory: Globstory

Instagram: Globstory

Fanpage: Globstory

Globstory

Numer 3 – Bez Planu

Bez Planu

Bartek Czukiewski to chyba jeden z najbardziej hardcorowych youtuberów jak dla mnie. Przez długi czas mieszkał w stolicy Wenezueli, Caracas i tam nagrywał swoje vlogi. Jeśli kogoś z was nadal zastanawia co w tym hardcorowego, to znaczy, że nie wiecie co dzieje się w Caracas. Polecam pooglądać filmy na kanale Bez Planu. Podziwiam Bartka za jego odwagę. Osobiście bałbym się nagrywać filmy w miejscach gdzie toczą się walki i jest tak niebezpiecznie jak w Wenezueli.

Od dwóch miesięcy jest już w bezpieczniejszym miejscu, a ostatnie filmy nakręcone zostały m.in. w Serbii i na Ukrainie, gdzie chcemy niebawem pojechać.

Kanał Bartka: BezPlanu

Instagram: bez planu_czukesky

Fanpage: BezPlanu

Bez Planu

Numer 4 – PodróżoVanie

PodróżoVanie

Łukasz i Kasia, to młode, przesympatyczne małżeństwo, które porzuciło swoje dotychczasowe życie by zamieszkać w busie i podróżoVać nim po świecie.

Ich podróże przebiegają spokojniej niż osób wymienionych powyżej, jednak ich wiedza i miłe towarzystwo strasznie przyciąga. Byli już w 26 państwach, a więc jest co oglądać i myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

A tak na marginesie to szkoda, że mają tylko jedno wyrko w busie. Chętnie bym się wybrał z nimi w jakąś podróż. 😉

Kanał YouTube: PodróżoVanie

Instagram: podrozovanie

Fanpage: Podróżovanie

PodróżoVanie

Numer 5 – Gdzie Bądź

Gdzie Bądź

Gdzie Bądź, czyli Pioter, Zońka i Dron Dżonson. To kolejny vlog, który jest jednym z naszych ulubionych. Podobnie jak Łukasz i Kasia, Pioter i Zońka rzucili ciepłe posadki, by podróżować po świecie i powiem wam, że idzie im to całkiem spoko. Nie podróżują oni jakoś mega budżetowo, ale za to jakie ciekawe miejsca pokazują!

Poza świetnym przygotowaniem i fajną jakością produkowanych przez nich filmów, uwielbiamy w ich vlogach przede wszystkim ich samych. Za ich genialne poczucie humoru, za „ziomka od cinka”, za niezastąpioną Zońkę (wybacz Pioter, Ciebie też bardzo lubimy, ale te odcinki bez Zońki to nie to samo 😉 ).

Kanał Gdziebądziów: Gdzie Bądź

Instagram: gdziebadz

Fanpage: GDZIE BĄDŹ

Gdzie Bądź

Numer 6 – Podróże Busem Przez Świat

Busem przez świat

No przecież nie mogłoby być top piątki bez Karola i Oli Lewandowskich! Genialni podróżnicy, którzy wydali już pięć swoich książek! WOW! Teraz nawet założyli swoje wydawnictwo i wydają książki innych podróżujących. Kto wie, może i my coś napiszemy i zechcą wydać? 😛

Aktualnie chyba największym ich projektem jest podróż przez trzy Ameryki i niedawno wrócili z wyprawy po Stanach Zjednoczonych. Ich filmy są coraz lepsze i coraz bardziej profesjonalne, a co za tym idzie, fajnie się je ogląda. W ostatnim sezonie podróżowali sami (często brali inne osoby ze sobą) i ich podróże były spokojniejsze, ale to absolutnie nie jest minus! Dzięki temu mogli nam pokazać jeszcze więcej przepięknych krajobrazów i ciekawych historii.

Kanał YouTube: Podróże Busem Przez Świat

Instagram: busemprzezswiat

Fanpage: Busem Przez Świat – Bus Around The World

Busem przez świat

Teraz już wiecie co oglądamy w wolnych chwilach oraz czym i kim się inspirujemy. Serdecznie polecamy wyżej wymienione vlogi, a ich twórcom życzymy samych sukcesów i jeszcze więcej wspaniałych podróży.

M.

5 Comments

 1. Sławek

  Idealna lista. Zbieżna z moją. I do kompletu warto dodać Wędrowne Motyle. Co prawda kojarzyłem ich kiedyś głównie z bloga ale ich ostatnie produkcje na YT to wizualny i merytoryczny sztos. Zwłaszcza o literackiej Anglii.

 2. Radek

  dwóch kojarze, zdecydowanie brakuje Casha na podium..

  1. Michał Bator

   Wszystko jest kwestią gustu. My akurat jakoście przepadamy za vlogiem Casha. W sumie to nawet nie wiemy dlaczego. Jest coś po prostu co nam w nim nie odpowiada, co nie zmienia faktu, że odwiedzane przez niego miejsca są mega ciekawe.Pozdrowionka!

 3. Nick

  Planeta Abstarkcja bije powyższe na głowę, a przynajmniej kilka z nich. Nie znacie, czy też ,,kwestia gustu”?

  1. Michał Bator

   Znamy, znamy, jak najbardziej. Właściwie to wszystkie, największe, polskie vlogi znamy i oglądamy regularnie, w tym „planetę”. A,że taki ranking i kolejność, to kwestia gustu. Czasem tak jest, że jedne vlogi po pewnym czasie zaczynają nam się podobać i mamy na nie fazę, a po czasie przestają i na odwrót. To, co wcześniej nam się nie podobało, po czasie zaczyna jednak podobać. Tak więc, ten ranking właściwie ulega ciągłym zmianom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *