Europa Park – TOP 10 Atrakcji + porady

W ubiegłą środę w Niemczech było święto zjednoczenia Niemiec, a żeby nie siedzieć cały dzień bezczynnie w domu, wybraliśmy się do najczęściej odwiedzanego parku rozrywki na świecie – Europa Park. Europa Park zlokalizowany jest w miejscowości Rust, koło Freiburga w Niemczech, niedaleko Francuskiej granicy. Park jest podzielony na 18* stref tematycznych, a 14* z nich […]

2

W ubiegłą środę w Niemczech było święto zjednoczenia Niemiec, a żeby nie siedzieć cały dzień bezczynnie w domu, wybraliśmy się do najczęściej odwiedzanego parku rozrywki na świecie – Europa Park.

Europa Park zlokalizowany jest w miejscowości Rust, koło Freiburga w Niemczech, niedaleko Francuskiej granicy. Park jest podzielony na 18* stref tematycznych, a 14* z nich odnosi się do poszczególnych europejskich krajów. Jest strefa niemiecka, francuska, hiszpańska, portugalska, rosyjska, islandzka, holenderska, grecka, angielska, austriacka, szwajcarska, włoska i irlandzka oraz luksemburska. Poza nimi jest też strefa skandynawska, baśniowa, las braci Grimm oraz Artur i królestwo Minimków. Każdy z tych obszarów to taka miniatura danego tematu. Na przykład w Hiszpanii mamy typowo hiszpańską zabudowę. Nawet toalety są zbudowane w danym stylu. Jest też wiernie odwzorowana Grecja, w której czuć zapach koni, choć ich tam nie ma. Wchodząc na teren Artura i Minimków przenosimy się do podziemia gdzie czuć zapach lasu i mchu. Krąży się podziemnymi korytarzami, w których ze ścian wystają korzenie drzew i w ogóle czujemy się jakbyśmy weszli do bajki. Bardziej rozległy post o parku jeszcze będzie, a tymczasem skupmy się na naszych TOP 10 i poradach.

*park ciągle się rozrasta
Szwajcaria

TOP 10 Atrakcji w Europa Park – (kolejność przypadkowa)

 1. Kolejka górska Silver Star – Jedzie z prętkością ponad 120km/h i jest drugą największą kolejką w Europie (73m)
 2. Blue Fire Megacoaster – kolejka katapultowa, która rozpędza się do 100km/h w ciągu 2 sekund!
 3. Wodan – drewniana kolejka górska
 4. Arthur – moim zdaniem najciekawsza, niestety trochę krótka
 5. Poseidon – wodna kolejka górska (można tam nieźle zmoknąć)
 6. Can Can Coaster – Kolejka w budynku w kształcie kuli (jedzie w ciemności. Niesamowite uczucie)
 7. Voletarium – genialny symulator latania. Koniecznie trzeba zaliczyć!
 8. Atlantica SuperSplash – Kolejka wodna (również można zmoknąć)
 9. Euro Mir – kolejka górska z „rosyjskim disco polo” 😀
 10. Matternhorn Blitz – niewielka, ale efektowna kolejka górska
Wodan
Arthur
Can Can Coaster z zewnątrz
Atlantica SuperSplash

Poradnik

Ceny biletów:

Dzieci do lat 3 włącznie mają wstęp za darmo. Dzieci do 12 roku życia, które mają w dniu odwiedzin urodziny, wchodzą za darmo.

Dzieci od 4 do 11 roku życia – 42,50€* jeden dzień / 80€* dwa dni

Dorośli – 49,50€* jeden dzień / 94€* dwa dni

*Ceny zimą są nieco niższe. Są również bilety całoroczne, ale wątpię, żeby to Was interesowało. Więcej info na stronie parku: www.europapart.de

Cena parkingu za cały dzień to 6€

 

W Parku są też hotele (większość również tematyczna) oraz restauracje, piekarnie i oczywiście masa sklepików z pamiątkami.

 

Jak zwiedzać?

Zaraz po wejściu najlepiej zaopatrzyć się od razu w mapę parku. Zwracajcie uwagę na język, w którym mapa jest wydana. Weźcie w tym, który ogarniacie, a nie jak my z przypadku wzięliśmy po francusku, a potem ni cholery nie rozumieliśmy.

Zwiedzanie najlepiej zacząć od końca, bo wiadomo, że większość przemieszcza się od początku na koniec, a wtedy stoimy w długich kolejkach do atrakcji. Polecamy więc wziąć „pociąg” Europa Express. Po wejściu od razu skręcamy w lewo i tam jest stacja.  Najlepiej wysiąść na przystanku „Hiszpania” i tam zacząć od Atlantica Supersplash, która znajduje się w pobliżu, a następnie zaliczyć kolejkę drewnianą oraz Blue Fire, a następnie można udać się do Artura i lecieć dalej po kolei w kierunku wyjścia.

Park otwarty jest w sezonie letnim od 24. marca do 4 listopada od godziny 9 do minimum 18 (godziny zamknięcia są zmienne. Często jest otwarte do 20) , oraz w sezonie zimowym od 24. listopada do 6 stycznia, poza 24 i 25. grudnia w godzinach 11 do 19 lub dłużej.

Europa Park jest olbrzymi, więc zobaczyć i skorzystać ze wszystkiego w jeden dzień nie ma szans, ale jak się nie ma dzieci i wiele atrakcji zrobionych typowo dla niech się omija, to jest to do zrobienia, pod warunkiem, że nie ma dużo ludzi i są krótkie kolejki.

 

Kiedy jechać?

Tak a propos kolejek. Nie radzimy jechać na weekend oraz w wakacje, gdyż na bank będzie dużo ludzi, a wtedy można nawet stać godzinę i ponad do jednej atrakcji, więc przyjemny taki pobyt nie będzie za bardzo. Najlepiej jechać w ciągu tygodnia między poniedziałkiem, a piątkiem, a jeszcze lepiej wczesną wiosną lub jesienią (jak my). Wtedy jeszcze nie jest jakoś bardzo ciepło, a gdy jest pochmurno to już w ogóle super. Brak większych kolejek, a i przyjemniej dla nas samych, gdy pot nam nie spływa po tyłku.

 

Dodam jeszcze, że Europa Park jest na drugim miejscu z najlepszych parków rozrywki na świecie i dostał wiele nagród za poszczególne atrakcje. Super przygoda dla każdego. Nam się strasznie podobało i wszystkim gorąco polecamy! Udanej zabawy!

M.

Arthur – wnętrze

 

2 Comments

 1. Henia

  Hej
  Dzięki , fajnie to ogarnęliście .
  Dużo informacji potrzebnych .

  1. Michał Bator

   Zawsze do usług.;) Dzięki za miły komentarz.:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *