Podróż z książką – Busem Przez Świat. Droga 66

Niedawno pisałem post o naszych ulubionych vlogach na YouTube, a wśród nich wymieniłem vlog Busem Przez Świat. Tym razem miałem przyjemność przeczytać ich ostatnią książkę o słynnej Route 66. Jako iż jestem fanem ich kanału na YouTube, widziałem wszystkie ich filmy z tej wyprawy i większość wątków jest opisana w tej książce, jednak wiadomo jak […]

0

Niedawno pisałem post o naszych ulubionych vlogach na YouTube, a wśród nich wymieniłem vlog Busem Przez Świat. Tym razem miałem przyjemność przeczytać ich ostatnią książkę o słynnej Route 66. Jako iż jestem fanem ich kanału na YouTube, widziałem wszystkie ich filmy z tej wyprawy i większość wątków jest opisana w tej książce, jednak wiadomo jak to jest… Film nigdy nie jest lepszy od książki. W tym przypadku jest tak samo.

Alex i Karol opisują w niej przygody jakie spotkały ich w trakcie podróży przez Stany Drogą 66. Dzięki nim poznajemy ludzi, z którymi podróżowali, i których poznali w najróżniejszych etapach swojej wyprawy. Najbardziej utkwiła mi w głowie pani Krysia, która wierzy w UFO. Mimo jej niecodziennego podejścia do życia, bardzo spodobała mi się ta postać. Świetny jest też ksiądz Jarek, który tak jak pani Krysia wierzy w istnienie pozaziemskie. Ola i Karol w ogóle mają szczęście do spotykania wspaniałych i ciepłych ludzi, którzy chętnie i bezinteresownie im pomagają. To cudowne, że tacy ludzie jeszcze po świecie chodzą i czytając to, robi się ciepło na serduchu.

Poza wspaniałymi ludźmi, opowiadają też sporo o samej Drodze 66. O tym, że już dawno nie wygląda ona tak jak kiedyś, że tak naprawdę wiele osób już o niej zapomniało, mimo tego, że jest tak znana, że życie ludzi mieszkających przy niej zmieniło się nie do poznania. Dawniej miejscowości przy trasie tętniły życiem. Dziś wiele miasteczek jest praktycznie opustoszałe, choć ich mieszkańcy nadal mają nadzieję, że ta słynna droga, przy której mieszkają nigdy nie będzie zapomniana.

Jesteście ciekawi jak to się stało, że polak został wodzem Indian? Jak wygląda prawdziwe rodeo? Jak toczy się życie ludzi mieszkających na prowincji w Stanach Zjednoczonych? W jaki sposób można w USA zjeść setka za darmo? Co zrobić, gdy spotkacie na swojej drodze niedźwiedzia, albo chcecie wiedzieć co tak naprawdę stało się z Elvisem Presleyem? To wszystko, i jeszcze dużo więcej znajdziecie właśnie w ich książce.

Sam marzę o podróży po Stanach Drogą 66, tylko nie busem, jak w przypadku Oli i Karola, a jakimś pięknym, starym, amerykańskim kabrioletem. Kiedyś spełnię to marzenie, a książka ta, z pewnością mi w tym pomoże.

Ach! Muszę jeszcze dodać, że strasznie podobają mi się zapiski i przemyślenia z pamiętnika Oli! Są świetnie napisane i skłaniają do przemyśleń na różne tematy.

Książka „Busem Przez Świat. Droga 66” dostępna jest w sklepie na stronie internetowej Busem Przez Świat. Uważam, że jest to lektura godna uwagi, a że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, możecie ją obdarować kogoś bliskiego, kto tak jak my, kocha podróże i fantastyczne przygody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *