„Życie w” – Nowa seria na YouTube!

Cześć!
Rozpoczynamy nowy projekt na naszym YouTube’owym kanale.
Premiera już dziś 02.05.2021!

2

Dzień dobry bardzo!

Dziś, tj. 2.05.2021 o godzinie 11:00 odbędzie się na naszym kanale na YouTube wielka premiera.

Zaczynamy serię „Życie w”.

Będą to wywiady z ludźmi mieszkającymi poza granicami swojej ojczyzny. Dziś moim gościem jest Aleksandra Kalisz. Polska malarka mieszkająca od czterech lat w Portugalii.

Z Olą porozmawiamy o tym, jak jej się tam żyje, jakie były jej początki w tym kraju oraz o tym, co trzeba wiedzieć przed przeprowadzką. Nie zabraknie też rozmowy o sztuce, kobiecości oraz o różnicach kulturowych.

Możecie posłuchać naszej rozmowy na Spotify, albo obejrzeć film.

Zapraszam więc serdecznie do oglądania i/lub słuchania.

Będzie ciekawie!

M.

2 Comments

 1. Rafał Łukasik

  Dzień dobry,
  Wpadłem na Pana materiał na temat Portugalii z Olą. Ciekawy dokument. Przebywam w Portugalii już blisko 17 lat i mam trochę inne spojrzenie na wiele tematów niż Ola co do kwestii kulinarnych (np.: odnośnie dostępności kuchni wegetariańskiej, jakości mięsa, etc.), zachowania Portugalczyków i ich stylu życia. Może to kwestia miejsca zamieszkania, czasu pobytu albo braku stałego kontaktu z Portugalczykami. Nie mniej jednak ciekawy dokument.
  Pozdrawiam
  Rafał

  1. Michał Bator

   Dzień dobry. Bardzo dziękuję za miły komentarz. Oczywiście Ola wypowiadała się na podstawie osobistych doświadczeń. To fakt, wszystko czego doświadczamy w danym kraju jest mocno nakreślone również przez miejsce, w którym się znajdujemy oraz ludzi.
   Pozdrawiam
   Michał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *