Hamburg – Co zobaczyć?

To moja druga wizyta w Hamburgu, tym razem służbowo i pomyślałem sobie, że dam temu miastu drugą szansę, gdyż za pierwszym razem nie specjalnie przypadło mi ono do gustu i tak właściwie sam nie do końca wiem dlaczego. Tym razem przynajmniej pogoda dopisała. Mimo iż byłem tam całe 4 dni, to ze względu na szkolenia […]

0

To moja druga wizyta w Hamburgu, tym razem służbowo i pomyślałem sobie, że dam temu miastu drugą szansę, gdyż za pierwszym razem nie specjalnie przypadło mi ono do gustu i tak właściwie sam nie do końca wiem dlaczego. Tym razem przynajmniej pogoda dopisała.

Mimo iż byłem tam całe 4 dni, to ze względu na szkolenia trwające do godziny 16 nie miałem aż tak dużo czasu na zwiedzanie, jednak coś tam uwidziałem i teraz powiem Wam co jeszcze ciekawego można tam zobaczyć.

Hafencity
Więcej na temat Hamburga i naszego ostatniego wyjazdu znajdziecie tu: Wycieczka niespodzianka [cz.1], oraz tu: Wycieczka niespodzianka [cz.2]

Poniżej lista miejsc, o których jeszcze nie pisaliśmy.

1. Alter Elbtunnel

Jest to ponad stuletni tunel biegnący pod rzeką, a długość jego przekracza 420 metrów. Jest fajnie zdobiony płytkami, które sprawiają, że możemy się na chwilę cofnąć w czasie. Dbają o to również stare, olbrzymie windy, które są równie klimatyczne. Do 2018 roku zwoziły one też samochody, bo autem też można było przejechać przez tunel, jednak dziś jest to już raczej tylko atrakcja turystyczna.

windy
Tunel
Windy

2. Gängeviertel

Jedna z najstarszych dzielnic w mieście, która łączy ze sobą Altstadt i Neustadt. Znajdziecie tam budowle z muru pruskiego, które budowane były w taki sposób, aby między nimi były podwórka. Jednym z tych podwórek zajęli się artyści i możecie tam teraz podziwiać niesamowity street art oraz bardzo ciekawe instalacje artystyczne.

Mury pruskie
Podwórko artystów
Nawet kasety wideo były w przejściu
Jedna z klatek schodowych

3. Chilehaus

To dziesięciopiętrowy budynek biurowy, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wybudowano go w latach 20. XX wieku i był on wtedy największym biurowcem w Niemczech.

Sorry za kiepskie zdjęcie 😉
…i za to też

4. Stacja HafenCity Universität

Bardzo ciekawa i bardzo instagramowa stacja metra o futurystycznym wyglądzie. Dużo szkła i świateł, które co chwilę zmieniają kolor.

Stacja metra

5. Hafencity

Tak, wiem, o tym już pisaliśmy, ale nie pisaliśmy o nowych budynkach jakie tam powstały. Są to zarówno biura jak i budynki mieszkalne. Bardzo nowoczesna architektura, która nie przytłacza dzięki ogromnej przestrzeni wokół. Warte uwagi są budynki ABC Business Center oraz Unilever Deutschland GmbH.

Biurowce
Między wieżami budynek Unilever

6. Dockland Office Building

Mega nowoczesny budynek, który przypominać ma olbrzymi jacht. Tak właśnie z daleka wygląda. Najfajniejsze w tym budynku jest to, że na jednej ze ścian do samego dachu zainstalowano schody, którymi każdy może wspiąć się do góry i podziwiać widok na port i miasto.

Budynek – Jacht
Przed wspinaczką na dach
Widok z jachtu

7. Promy

Oczywiście w mieście nad wodą statki turystyczne też muszą być. Na przystani znajdziecie mnóstwo ofert różnych firm i jeśli chcecie się czegoś dowiedzieć, a nie chce Wam się szukać samemu w necie, to polecamy wycieczki z przewodnikiem, które trwają od 45 minut do nawet dwóch godzin i kosztują od 15€ w górę. Statki te wpływają do portu oraz Hafencity i Speicherstadt (tu w zależności od rozmiaru statku).

Dla oszczędnych jest opcja przepłynięcia się promami miejskimi. Na nich co prawda przewodnika nie ma, więc trzeba samemu sobie sprawdzić co się widzi, ani też przejażdżka nie trwa dwie godziny. Ba! nawet 45 minut nie trwa, ale za to kosztuje tyle co bilet jednorazowy na metro. Tak właściwie to taki sam bilet jak na metro.

Mam nadzieję, że przyda Wam się ten post.

Pozdro

M.

Prom miejski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *