10 miejsc, które trzeba zobaczyć w Hongkongu

Dziś przedstawiamy wam listę dziesięciu miejsc, które trzeba zobaczyć będąc w Hongkongu. Tu może nie jesteśmy za bardzo oryginalni, ale to na prawdę jest mus! Zrobimy jeszcze jeden post, gdzie umieścimy mniej oczywiste miejsca, które naszym zdaniem były super i również warto je zobaczyć. Numeracja jest przypadkowa, tak więc numer jeden nie oznacza wcale najlepszego […]

0

Dziś przedstawiamy wam listę dziesięciu miejsc, które trzeba zobaczyć będąc w Hongkongu. Tu może nie jesteśmy za bardzo oryginalni, ale to na prawdę jest mus! Zrobimy jeszcze jeden post, gdzie umieścimy mniej oczywiste miejsca, które naszym zdaniem były super i również warto je zobaczyć.

Numeracja jest przypadkowa, tak więc numer jeden nie oznacza wcale najlepszego miejsca. Wszystkie z nich są świetne!

 

1. The Peak 

a właściwie Victoria Peak lub Wzgórze Wiktorii. Największa góra na wyspie Hongkong. Mierzy 552m n.p.m. i oferuje nam przepiękny widok na całe miasto. Prawie na szczycie znajduje się taras widokowy, a tam dojechać można specjalnym, zabytkowym tramwajem lub autobusem. Generalnie każdy poleca tramwaj, jednak olbrzymi czas oczekiwania w kolejce na wjazd nas zniechęcił i wybraliśmy dłuższą, ale wcale nie gorszą podróż autobusem. Widoki niezapomniane!

Widok z The Peak

 

2. Wielki Budda

Budda Tian Tan to największy na świecie posąg siedzącego buddy. Mierzy on 34 metry wysokości i waży 250 ton! Znajduje się on na wyspie Lantau, a dokładniej w Ngong Ping w klasztorze Po Lin. Aby się do niego dostać, trzeba najpierw przepłynąć lub dojechać na wyspę Lantau, przesiąść się do autobusu jadącego do Ngong Ping (można również kolejką Ngong Ping 360), a następnie wejść po 268 stromych schodkach. Budowa pomnika trwała około trzech lat, a złożony został z 202 kawałków brązu. Jest imponujący! No i można w nim kupić pamiątki. 😀

Wielki Budda

 

3. Wioska Tai O 

Wioska rybacka na wyspie Lantau. Zapach suszonych ryb unosi się tu wszędzie. Najciekawsze tam jest to, że większość domów zbudowana jest tam na wodzie. W dodatku jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie można oglądać różowe delfiny. O ile ma się szczęście oczywiście. Nam go niestety zabrakło.

Restauracja w Tai O.

 

4. Ladies Market

Chyba najbardziej znany targ w Hongkongu. Znajduje się on w dzielnicy Mong Kok, na ulicy Tung Choi. Istny raj dla zakupoholików. Znajdziecie tam praktycznie wszystko. Zaczynając od koszulki, przez akcesoria do telefonu, gadżety elektroniczne, walizki, pamiątki, a kończąc na jedzeniu. Polecamy wybrać się wieczorem, gdy wszystko jest ładnie oświetlone.

SONY DSC

 

5. Najdłuższe ruchome schody na świecie

Central – Mid – Levels escalator to system schodów ruchomych o długości 800 metrów. Zbudowane zostały po to, aby ułatwić mieszkańcom przemieszczanie się ze wzgórza do pracy w centrum, i oczywiście żeby ułatwić im też wejście po pracy. Schody między 6, a 10 rano jadą w dół, a od 10 do północy jadą w górę, by mieszkańcy nie musieli się zbytnio męczyć. Muszę przyznać, że i dla turystów jest to idealne rozwiązanie. I tak się człowiek tam poci jak… nie powiem co, a więc chwilka odpoczynku na schodach się przydaje.

Escalators

 

6. Star Ferry 

Zdecydowanie mój ulubiony środek transportu między wyspą Hongkong, a półwyspem Kowloon. Po pierwsze jest tani, po drugie cała podróż nie trwa jakoś długo, a za to jest o wiele przyjemniejsza niż metrem. Widoki są tam niesamowite. Wiatr we włosach i zapach silnika tego przestarzałego promu. Firma powstała już w 1888 roku, a promy wyglądają tak, jakby się w czasie zatrzymały. Pamiętajcie, że są dwa poziomy. Różnica w cenie to około 10 groszy. Pokład górny to ten droższy, ale widok z niego też jest fajny.

Star Ferry

 

7. Ding Ding

Czy ja pisałem już o moim ulubionym środku lokomocji? Poziomowy tramwaj Ding Ding też jest jednym z nich. Właściwie to nie wiem który fajniejszy. Ding Dingi też są już bardzo stare i co najciekawsze, to jedyne dwupoziomowe, drewniane tramwaje na świecie! Jeżdżą tylko po wyspie Hongkong. Za przejazd można zapłacić kartą Octopus.

Ding Ding

 

8. Nan Lian Garden

To klasyczny chiński ogród znajdujący się na Diamond Hill w Hongkongu. Wejście jest darmowe i zdecydowanie warto się tam wybrać. Przepiękne rośliny, woda i oczywiście architektura! Ogród jest otwarty od 7 do 21.

 

9. Western Monastery

Buddyjski klasztor w Yuen Yuen Institute. Przepiękny architektonicznie i w dodatku znajduje się trochę dalej od miasta, a co za tym idzie, teren nie jest tak gęsto zabudowany wielkimi drapaczami chmur, więc jest bardziej dziko. Dużo zieleni, posągów i mało turystów. Uważajcie na węże w okolicy! 🙂

 

10. Symfonia świateł

Pokaz laserów i iluminacji na budynkach znajdujących się na wyspie Hongkong. Najlepiej więc oglądać go z półwyspu Kowloon, bo będąc w centrum, nie wiele zobaczymy. Również muzykę do niego puszczają tylko w jednej części promenady na Tsim Sha Tsui, a więc polecamy stać niedaleko kładki przy centrum kultury. Nie dość, że najlepszy widok, to jeszcze nie doznacie rozczarowania tak jak my za pierwszym razem.

M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *