Hongkońskie TOP 10 dla oszczędnych

Dziś przedstawiam Wam listę dziesięciu rzeczy/miejsc, które możecie zobaczyć, poczuć, posmakować i posłuchać w Hongkongu, nie wydając przy tym fortuny. Można by pomyśleć, że to miasto jest mega drogie, ba, nawet wszędzie praktycznie tak piszą, ale nie martwcie się, można zwiedzić pachnący port i nie zbankrutować. Zwłaszcza, gdy dorwiecie tanie bilety lotnicze. Z tego co […]

0

Dziś przedstawiam Wam listę dziesięciu rzeczy/miejsc, które możecie zobaczyć, poczuć, posmakować i posłuchać w Hongkongu, nie wydając przy tym fortuny. Można by pomyśleć, że to miasto jest mega drogie, ba, nawet wszędzie praktycznie tak piszą, ale nie martwcie się, można zwiedzić pachnący port i nie zbankrutować. Zwłaszcza, gdy dorwiecie tanie bilety lotnicze. Z tego co widziałem, można je kupić już za 1500zł w dwie strony! Myślę, że na upartego da się jeszcze taniej. Szukajcie zatem.

Poniższa lista to zbiór miejsc przez nas sprawdzonych, a kolejność ich wymieniania jest zupełnie przypadkowa.

1.Jednym z najwspanialszych miejsc ( i oczywiście dostępnych całkowicie za darmo) jest promenada przy porcie w Kowloon. To z tamtąd rozpościera się najpiękniejszy widok na panoramę wyspy Hongkong. Dodatkowo codziennie o godzinie 20:00 odbywa się pokaz świateł, który najlepiej widoczny jest właśnie z tego miejsca.

Widok z promenady w dzień
Widok w nocy

2. Na drugim miejscu są środki transportu, dość niecodzienne, a mianowicie promy Star Ferry oraz poziomowe tramwaje Ding Ding. Taniutko, a frajda taka, że szok! 😉 Za parę dolarów można zrobić sobie całkiem fajną wycieczkę po Central, która trwa ponad dwie godziny, jeśli wsiądziecie do tramwaju na jednej pętli, a wysiądziecie na ostatniej. Można wtedy zobaczyć Hongkong z innej perspektywy.

Ding Ding

3. Świątynie są rozsiane po całym Hongkongu, a wstęp do nich nic nie kosztuje. Warto odwiedzić niektóre z nich. O tych najładniejszych już pisaliśmy, a więc zainteresowane osoby zapraszamy do czytania poprzednich postów o Hongkongu.

Wnętrze świątyni Man Mo

4. Targi w Hongkongu są czymś niesamowitym! Tak samo jak świątynie, są one dosłownie wszędzie. Najbardziej znane to: Ladies Market, Night Market, Bird Market i Goldfish Market. Na mnie jednak największe wrażenie zrobiły te mniej znane targi z żywnością, gdzie mięso wisiało na drzwiach w temperaturze 30 stopni Celsjusza. U nas by to nie przeszło 😉

Targ ze starociami

5. Kolejnym punktem, który możecie zobaczyć nie wydając ani grosza, to ogrody. Jest ich wiele w Pachnącym Porcie i są cudowne! W wielu z nich znajdziecie różne zwierzęta. Od ptaków po żółwie. Jednym z nich jest odwiedzony i opisany przez nas park Nan Lian.

Nan Lian Garden

6. Oczywiście żadna wycieczka nie może obejść się bez dobrego i taniego jedzenia! Aby nie wydać milionów monet na posiłki, polecamy wybierać lokale mniej znane, które nie są zlokalizowane w samym centrum. Najlepiej przydrożne stoiska. Tanio i smacznie. Właściwie prawie wszędzie, gdzie jedliśmy było smacznie. Tu macie listę miejsc, gdzie naszym zdaniem warto się wybrać. Gdzie jeść w Hongkongu

Dawid próbuje herbatę właśnie z takiej ulicznej budki.

7. Hongkong to nie tylko drapacze chmur, parki i targowiska. Tam mają również plaże! Tak jest. Dużo plaż, które są darmowe, a z większości z nich mamy przepiękne widoki na wyspy otaczające miasto. Poniżej plaża w miejscowości Stanley, do której można również tanio dojechać autobusem.

Gorrrąco

8. Jak bym mógł pisać o darmowych miejscach w Hongkongu i nie wymienić wzgórza Wiktorii? Oczywiście taras na wzgórzu jest płatny, ale pod budynkiem jest ścieżka, z której widok jest taki sam jak z tarasu, a nie kosztuje nas ani grosza. Wystarczy minąć budynek z lewej strony.

Widok ze wzgórza Wiktorii

9. Wyspa Lantau, też jest warta zobaczenia. Dojechać tam możecie metrem, taksą, albo promem. Metro wydaje się być najtańszym rozwiązaniem, jednak my wybraliśmy prom. Na wyspie jest wiele szlaków, po których można spacerować. Jeszcze więcej świątyń oraz największy na świecie siedzący Budda.

Lantau

10. Wioska Tai O. Jest to niewielka wioska rybacka z niesamowitą architekturą. Domy są zbudowane na wodzie! O wiosce możecie przeczytać tu: Wioska Tai O

Wioska Tai O

Bonus Punkt! Jako 11. punkt podrzucam Wam najdłuższe ruchome schody na świecie. Central Mid Levels Escalator. Możecie sobie nimi za free jeżdzić cały dzień. 😉

Tak sobie śmigam po schodach 😉

M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *